Tartalom
Megltni s megszeretni egy pillanat mve volt… Utna nem vltak el egymstl soha tbb. Hogy ez n szerint esztelensg, hiszen minden szerelemnek vge szakad egyszer? Nem felttlenl. A szenvedlyes rzelem tarts is lehet... |
Valdi tndrmese
gy rezzk, hogy „egy felhcske htn lebegnk az gen” a htkznapokban is. A valsg lomhoz hasonlatos. Az lom valsgg vlik. Annyira megzavarodunk, hogy azt sem tudjuk, mi trtnt velnk. A szilrd alapok, melyeken eddigi letnk nyugodott, meginognak
A szeretett szemlyt ilyenkor szpnek, okosnak, rendkvlinek tartjuk – magyarzzk a pszicholgusok -, de valjban a „szerelem els ltsra” a tudatalattibl fakad, amikor az az rlt benyomsunk tmad, hogy az letnk frfija (nje). Elg egy sz, egy pillants ahhoz, hogy ramtsszer hats rjen minket, s a boldogsg llapotba kerljnk. Egyttal azt gondoljuk: „ a msik felem”, teht ilyenkor meghatroz az rzs, hogy egymst kiegsztjk. Nlkle nem lhetnk, mert segt a htkznapok harct megvvnunk, tlnnk az nnepek rmt. az, aki megtestesti mindazt, amirl lmodoztunk.
Mi van az illzin tl?
Amg nem trik meg a varzs, a szerelmes csakis a j oldalait ltja szve vlasztottjnak. Mi tbb, a msik olyan rzst kelt benne, hogy az illet tkletes lny. Az that boldogsg megakadlyozza abban, hogy olyannak lssa a msikat, amilyen valjban. m, - micsoda vgzetes vletlen - egy napon olyasmi trtnik, ami korbban elkpzelhetetlennek tnt volna. Megjelentek a „dmonok”! Mr nem mindenben rtenek egyet a szerelmesek, a msik mgsem tkletes. Mindkt fl megprbl egy kicsit maga lenni. Amikor a konfrontci bekvetkezik, „nagyot esnek a magasbl”… Hogy talpra lljanak, kulcsfontossg krdsekre kell vlaszolniuk: „Akarok n ebben a prkapcsolatban lni? Hogyan tovbb?”
Tbbfle vlasz addhat, de gyakran elfordul, hogy gy hangzik: „nem akarok, s ne jrjunk tovbb egytt”. Ez esetben a kezdeti „egybeolvads” llapotbl ki kell htrlni, s clszer j kapcsolatot keresni. Azrt emltettk ezt a gyakori vltozatot, mert egy nagy szenvedly tlagos idtartama kt v. Azutn krlbell egy vbe telik, mg a szenvedly talakul, vagy elmlik – tartjk a szakemberek, az ltaluk vgzett kutatsok alapjn.
lmodoz frfiak
Gyakran fordul el, hogy a frfiak kisebb slyt helyeznek a prkapcsolatra, mint a nk. gy tnik legalbbis, hogy fknt a klssgekre adnak, pedig ezzel csak a knnyedsg ltszatt igyekeznek kelteni. Hiszen k is az idelis nt vrjk, akit sorsuk kizrlag nekik rendelt. Taln kevesen tudjk, de egyes amerikai pszicholgusok szerint a nk nem esnek szerelembe olyan knnyen, mint a frfiak. Ez utbbiak gyakrabban keresik szenvedlyesen lmaik asszonyt, mint hinnnk…
A kompromisszumok ideje
Hogy meghosszabbodjk az a bizonyos kt v, fontos tnyez, hogy elfogadjuk a msik klnbzsgt. Az ellenttek feloldshoz meg kell tanulni kompromisszumot ktni. Egyesek erre nem kpesek, nem tudjk venni ezt az akadlyt. Pedig a kompromisszumok segtenek eltvolodni az illziktl, s gy sokig fenntarthat a kapcsolat. Mita szerelembl hzasodnak az emberek – a pszicholgusok szerint – a prkapcsolat az nfelfedezsi folyamat kzppontjban ll.
A tarts prkapcsolatban lk tlnyom rsze fokozatosan fedezi fel, s rtkeli a msik igazi njt. Erre visszahat az a tendencia, hogy az id mlsval igyekeznek megszpteni azokat a krlmnyeket, melyek kzt tallkoztak. gy tartjk, hogy ilyen ers, ilyen intenzv rzsek kzepette lezajlott tallkozs csak optimlis egyv tartozsba torkollhat… | |